Transporto sektoriaus progresas – tai ne strategija popieriuje. Prasmingi pokyčiai gimsta bendraujant, kai išsakomi realūs poreikiai bei iššūkiai ir kartu ieškoma efektyviausių sprendimų. Būtent tam ir skirti šį rudenį Vilniuje vykstantys Shell Business Roundtable susitikimai.
Trijų tematinių susitikimų metu buvo gvildenamos vienos svarbiausių komercinio kelių transporto sektoriaus temų: skaitmenizacija, dekarbonizacija ir inovatyvūs kelių mokesčių apmokėjimo sprendimai. Prie apvaliojo diskusijų stalo susitiko Shell ekspertai ir kiti savo srities specialsitai bei didžiausių Baltijos šalyse logistikos kompanijų atstovai.
Tikime, kad toks bendradarbiavimas atneš vertingų vaisių ir prisidės prie pažangos kūrimo. Tik dirbdami išvien galime pasiekti, kad transporto sektorius taptų dar modernesnis, efektyvesnis ir tvaresnis.
I-asis susitikimas „Komercinio kelių transporto skaitmenizacija: iššūkiai ir galimybės“ (2024 10 24)
Apie duomenų integravimo (API) ir bekontakčio mokėjimo teikamas galimybes kalbėjo Shell ekspertas Martin Civin (Shell Smart Pay Strategy Lead).
Gerąja patirtimi apie skaitmenizacijos procesus įmonės veikloje ir, ypač, vairuotuojų kasdieniame darbe pasidalino „Girteka Group“ atstovai: Korporatyvinės komunikacijos vadovas Tomasz Weber ir Transporto funkcijų palaikymo skyriaus vadovas Dainius Augutis. Į diskusijos metu kylančius klausimus padėjo atsakyti „Fleethand“ CTO Andrius Karužas.
II-asis susitikimas „Alternatyvaus kuro sprendimai komerciniam kelių transportui“
(2024 11 07)
Antrasis Shell Business Roundtable renginys pakvietė lyderiaujančių Baltijos šalių transporto kompanijų atstovus į prasmingą diskusiją apie alternatyvaus kuro sprendimus komercinio kelių transporto sektoriui.
Susirinkusieji diskutavo apie šių dienų versle nuolat žongliruojamas sąvokas: dekarbonizaciją, tvarumą, atsinaujinančią energiją. Svarstė, kodėl „žalios idėjos“ dažnai tampa tik rinkodaros triuku, užuot atnešusios apčiuopiamų rezultatų.
Pirmoje renginio dalyje Ewa Chodkowska Shell CRT verslo plėtros vadovė (Shell Commercial Road Transport Business Development Manager) pristatė Shell viziją – ateities degalinę, kurioje galima papildyti tranportą visų rūšių alternatyvia Shell energija: bioLNG dujomis, atsinaujinančiu dyzeliu, vandeniliu ir elektra. Pranešėja aptarė visų šių alternatyvų prieinamumą, kainą, tinklą ir kitus svarbius aspektus tiems, kurie dar tik svarsto pereiti prie ekologiškesnio verslo modelio arba nori nori jį auginti.
Antroje renginio dalyje dalyviai išgirdo dekarbonizacijos sėkmės istoriją, kuria pasidalino Latvijos transporto kompanijos “Dinotrans” atstovė Anastasija Sidorova. Neseniai 23 metų jubiliejų rinkoje atšventusi įmonė prieš penkerius metus pradėjo perėjimą prie LNG dujoimis varomų vilkikų parko, o 2024-aisiais ėme piltis bioLNG kurą. Nors kelionė tvarumo link ne visada buvo sklandi ar be kliūčių, „Dinotrans“ lyderiai džiaugiasi matydami teigiamus šio pasirinkimo rezultatus: ženkliai sumažėjusį CO2 kiekį, pripažinimą rinkoje dėl tvarumo, daugiau susidomėjimo iš reiklių klientų, norinčių, kad jų produktus gabentų aplinkai draugiškas trasnporto parkas.
Diskusijos metu, tikrai nepavyko atsakyti visų klausimų ar atrasti vieno idealaus sprendimo pasaulio ekologinėms problemoms išspręsti. Tačiau tikime, kad išsakytos mintys įkvėpė ir padrąsino toliau judėti tvarumo link, tausoti ir išsaugoti Žemę ateities kartoms.
III-asis susitikimas: „Kelionės be rūpesčių: naujausi kelių mokesčių apmokėjimo sprendimai“ (2024 11 21)
Europos rinkliavų už kelius sitema “E-Tolling” – buvo paskutinė tema, užbaigusi trijų Shell Business Roundtable susitikimų ciklą, vykusį šį rudenį Vilniuje.
Sunku būtų rasti geresnę pranešėją šiai temai nei Eva Tzoneva, Shell Global Paslaugų kelyje plėtros vadovę. Moteris Shell komapnijoje dirba jau tris dešimtmečius, o nuo 2014 m. taip pat yra AETIS (Association of Electronic Toll and Interoperable Service) asociacijos pirmininkė.
Daugiau nei dešimties didžiausių Lietuvos logistikos įmonių atstovai susirinko sužinoti daugiau apie esamą Europos kelių mokesčių tinklą, jo plėtros planus ir kuo Shell EETS sprendimas gali būti naudingas jų verslui.
Antroje renginio dalyje „Kamidos grupės“ transporto efektyvumo analitikas Arnas Jucaitis pasidalino savo įmonės sėkmės istorija – kaip perėjo nuo vieno paslaugos teikėjo prie Shell EETS aparatų. Viso transporto parko įrenginių keitimo procesas buvo stebėtinai greitas – užtruko vos keturis mėnesius, o rezultatai maloniai nudžiugino. Kaip vienus iš pagrindinių privalumų Arnas įvardijo laiko taupymą, aiškumą vairuotojams, lengvą sąskaitų faktūrų išrašymą ir tvarkymą Shell Fleet Hub portale.
Tikime, kad Su Shell žiniomis, technologijomis ir vis besiplečiančiu EETS aptarnavujamu tinklu, kelių mokesčių rinkliavos taps lengvu uždaviniu, kuris nebekels rūpesčių nei vairuotojams nei transporto vadybininkams.